Pardubický půlmaraton 2014

Po maratonu v Unhošti jsem úspěšně nastydl, takže jsem se ty tři týdny do půlky v Pardubicích potácel mezi maroděním a rekonvalescencí a zaběhat jsem si byl jen asi třikrát…navíc jen takové lehké výklusy. Iluze o nějakém dobrém výsledku jsem si tedy nedělal. Ráno na nádraží jsem se dal dokupy s běžeckou rodinkou (závodil jen tatínek), na skupinovou jízdenku jsme ušetřili všichni. Tradiční rychlík Franz Schubert nebyl tradičně narvaný, takže místa k sezení byla v pohodě a i přes avizované výluky mezi Prahou a Kolínem jsme byli v Pardubicích víceméně včas. Prezentace proběhla ještě relativně bez fronty, k tomu funkční tričko správné velikosti, obvyklá lahvinka vína a navrch ještě dvě pivka (dárkové balení lahvového Pernštejnu). Super. V klidu jsem se nachystal na závod, uložil si věci do úschovny a přesouval jsem se na start. Cestou jsem potkal pár známých, probrali jsme závodní strategie a tak… 🙂 Teplota měla být kolem 18-20°C ve stínu, ale protože toho stínu zas tak moc nebylo, byla určitě vyšší.

(c)ISCAREX V poledne se dav běžců zformoval za startovní čárou a startovní výstřel jej vypustil na od loňska trošku upravenou trať (byly rozkopané jiné ulice). Všichni se hnali dopředu jak blázni, mě ale bylo jasný, že na to nemám, tak jsem se snažil krotit. Pověsil jsem se za nějakého Poláka (měl dres s polskými nápisy 🙂 ), který udržoval docela přijatelné tempo. Uvisel jsem ho asi do pátého kilometru, kde začal zrychlovat, tak jsem ho nechal utéct. Pak se to tak nějak přelévalo, až do konce prvního okruhu (ze tří). Na občerstvovačce měli kromě vody ještě GT SPORT minerálové tablety, ty mám vyzkoušené, tak jsem jednu přiložil. Jak se lidi různě posouvali dopředu-dozadu, zaregistroval jsem, že už chvíli běžím stejně se slečnou v růžovém tričku. Začal jsem se jí držet cíleně = dobrá motivace 🙂 V závěru druhého okruhu ale slečna trochu vystupňovala tempo, čímž mi utekla. Tak zase sólo. Někde na 18. kilometru míjím známého, který přešel do chůze. Hecuju ho, rozbíhá se a až zhruba na 20. kilometr mi dělá spolehlivého tahouna. Tam se mi někam ztratil. Doluju poslední zbytky sil a finišuju na náměstí. Celkový čas je teda bída – 1:52:40 čistý čas podle mých stopek (oficiální čas od výstřelu 1:53:06). Průměrné tepy 157 bpm. Mezičasy po pěti kilometrech najdete v tabulce níže a můžete si je porovnat s loňskými. Mimochodem, ten čistý čas je horší, než jsem měl na půlce při tom celém maratonu v Unhošti 😦

V cíli jsem odevzdal čip, který jsem si lstivě přendal ze startovního čísla do ledvinky, aby mi číslo v zápalu práce cílové slečny při sundávání čipu nerozškubaly. Obdržel jsem finisherskou medaili a přesunul se do občerstvovacího stanu na pivko, gulášek, koláček a kávu (vše v ceně startovného). A jako bonus jsem seděl u stolu s partičkou Keňanů, mimo jiné i s celkovým vítězem závodu 🙂 Pak už jen zcivilizovat se, posbírat věci v šatně a hurá domů. A příště to teda musí být lepší! 🙂

• Oficiální výsledky najdete ZDE
  • Mrtě fotek od teamu ISCAREX najdete TADY a TADY a TADY
  • A navrch ještě nějaká videa TADY
Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Pardubický půlmaraton 2014

1. Honzis napsal:

Mě vedro letos zničilo, ostatně asi jako 3/4 startovního pole … byl jsem rád za 1:19:49, ale snad mi zase vyšel záběr ČT když jsem běžel úvod s Keňankou a Peťou Kamínkovou, musím pak ladit ČT4 🙂 Nicméně nohy zničený a myslím, že tohle bude možná letošní nejdelší závod, už na to nemám a kor když se má běžet zároveň rychle.

• Serža napsal:

máme evidentně různý názory na to, co je „pomalu“ 😀
      ale to vedro bylo nepříjemný, možná to chtělo ještě jednu občerstvovačku s pitím…

2. Zbyněk napsal:

Díky za vyhecovani, ja na tom dvacatym odpadnul. Bolely me zada a nemohl se poradne nadechnout. Teplo mi taky nepomohlo. A cisty cas 1:55 o dvacet minut pomalejsi než v Praze. Parada 🙂

Aaa, tady jsi, tak ses neztratil 🙂 No, ber to tak, že aspoň je co zlepšovat. Kdybys zaběhl super čas a věděl jsi, že to už lepší nebude, tak pak chybí motivace 🙂
      BTW taky jsi byl utahanej, přece jenom dva takhle dlouhý závody dva víkendy po sobě…to dává jen Vabroušek 🙂

3. Zbyněk napsal:

Pauza byla čtrnáct dní, takže to tak hrozný nebylo 🙂 Ale byl to vrchol jara, tak jsem nic nečekal. Uvidím, co bude další závod. Kam se chystáš ty?

no já jsem teď přihlášenej na PIM a pak až na Czechmana…mezi tím bych si klidně něco dal, ale spíš se budu o víkendech věnovat cyklistice…nebo nějakej pěknej kros, kdyby se naskytl…

4. Michal napsal:

Michal: Vedro bylo opravdu nepříjemný a zvláště ten 3 okruh už bylo skoro delirium. Občerstvovačky měli být minimálně 2 a podle mě měl pořadatel reagovat pružně a dovézt další pití k těm houbičkám. Všiml jsem si, že spousty lidí to běželo min o 3-5 minut pomaleji, než normálně. Můj čas 1:37.

já mít takovej čas, tak jásám 🙂 ale je fakt, že kdybych to měl o těch 3-5 min lepší, tak bych byl víceméně spokojenej. Jenže na „kdyby“ se nehraje 🙂