Ammo rulez

Konečně jsem se dostal na střelnici se zánovní puškou Remington 700. Věděl jsem, že od prvního střílení nemůžu očekávat žádnou převratnou přesnost, spíš jsem chtěl hlaveň správně „zaběhnout“ a udělat si nástřel optiky (alespoň základní). Už s předstihem jsem si pořídil několik druhů nábojů v různých cenových relacích s tím, že vyzkouším, co z té pušky lítá nejlíp, a to pak budu používat.

Výše uvedená munice byla za následující ceny:

  • Magtech = 15,- Kč/ks
  • PPU Match = 21,- Kč/ks
  • S&B Match = 31,- Kč/ks

Ráno mě vyzvedl Pavel, který má tu samou pušku už nějaký čas. Dneska ale měl nějakou variantu M4 v ráži .22LR a horu nábojů. Přibrali jsme ještě Radima a ve třech jsme vyrazili na Chloumek. Radim nám zmizel na trénink s Base47 a my jsme se usadili na stometrovém střelišti. Protože jsem věděl, že ze začátku budu víc čistit, než střílet, začal jsem s nejlevnějšími Magtechy. Na 100m jsem měl nejdřív problém najít zásah, tak jsem to zkusil na 50m. A zjistil jsem, že tyhle levné náboje lítají každý úplně jinak, rozptyl to má cca jako Sa vz.58. Nepoužitelný. Teda, na zaběhnutí hlavně dobrý. Takže jsem střílel, čistil, střílel, čistil…čistil… 🙂 Vysypal jsem jich tam 40 s tím, že jsem se na 100m dostal ke spolehlivému trefování papíru velikosti A4. Na závěr jsem zkusil ty lepší náboje. Jak PPU, tak S&B chodí na těch 100m s rozptylem do 0,5 MOA (když se mi neklepou ruce), i když každé trochu jinak. Vzhledem k ceně se proto mým favoritem stávají PPU a dál budu střílet (na 100m) s nimi. Uvidím, jak to bude vypadat na delší vzdálenosti…tam možná budu muset použít nějakou ještě lepší munici.

V každém případě mise splněna, hlaveň mám zaběhnutou, optiku nahrubo nastřelenou a vychytal jsem pár věcí při používání zbraně. Docela mě překvapilo, jak obrovské rozdíly v přesnosti má na svědomí munice. Jako že jiný typ munice bude lítat jinam bych pochopil, ale ten rozptyl? No, pro sniperku tedy jen „výběrové krmení“ 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Armáda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Ammo rulez

  1. Davcoun napsal:

    Vědět, že Radim dorazil s Tebou, tak jsem zakočil podívat 😦

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s