KAHR PM45 – zkušenosti po třech letech

Po cca třech letech prakticky denního nošení této malé pistole a vystřílení cca 500 nábojů bych zde rád shrnul své zkušenosti.

V první řadě porovnání s levnějšími modely KAHR řady CW. S CW sice ušetříte pěkných pár korun, ale zbraň je na pohled vysloveně hnusná. Oproti frézovanému závěru u PM má CW závěr odlévaný metodou práškového lití a i plastový rám vypadá o třídu hůř. Než CW, to bych spíš doporučil nějaký Glock – je to cca ve stejné cenové hladině a kvalita je výrazně lepší.

U nové pistole byla hodně tuhá vratná pružina. Jako fakt hodně. Vzhledem k tomu, že zbraň je malá, není možné jí chytit tak dobře, jako větší modely. Tudíž natahování, vybíjení a rozebírání zbraně byl trochu problém – šlo to ztuha. Po pár stech výstřelů se ale zbraň zaběhne a už je to OK.

Skryté nošení je úplně v pohodě, zbraň je lehká a plochá, prakticky o ní nevíte. Používám nějaké opaskové pouzdro Dasta (asi na ČZ83 nebo tak něco). Jediné, co mi trochu vadí, jsou docela ostré hrany mířidel, respektive mušky. Ale zatím to žádný reálný problém nezpůsobilo.

KAHR PM45 Chod spouště je krásně plynulý, hodně dlouhý, takže nějaký náhodný výstřel nehrozí. Zpočátku jsem se bál, že kvůli tomu dlouhému chodu spouště budu při „pudovce“ zbraň stáčet do boku, ale není tomu tak. Přesnost je dostatečná. Při „mířence“ na nějakých 10 metrů se pohybuju v mezinárodním pistoláku do kruhu 8. Pistole příjemně překvapila zejména při nácviku „pudové“ střelby s dvojvýstřely bez použití mířidel (jen podle směru hlavně). Na 5-7 metrů byly zásahy v terči (figura Aegis) v zásahových zónách a ač se jedná o výkonný náboj a krátkou hlaveň, zas tak moc to nekope.

Společně se zbraní jsem dostal dva zásobníky na 5 ran. K tomu jsem si dokoupil jeden na 7 ran (dole trochu trčí z rukojeti, ale na funkci to nemá vliv). Zásobníky na 5 ran fungují spolehlivě, u toho na 7 ran jsem zaznamenal, že se mi párkrát vzpříčil první náboj…ale posledních cca 100 ran jsem tento problém již neměl. U jednoho zásobníku na 5 ran se objevily vlasové prasklinky na zadní straně vyústění zásobníku. Zatím to ale drží (zásobník si nechávám na střelnici). Mimochodem, ten na 7 ran super pasuje do pouzder na zásobníky pro ČZ75.

Co se týče munice, tak jsem zjistil, že pistole má problém podávat střely ve tvaru komolého kužele (s plochým čelem). Black MambaKupodivu to ale neplatí pro náboje FIOCCHI FMJTC Black Mamba 185grs. Ty chodí spolehlivě. Při delším nošení ale má první náboj v zásobníku tendenci „zalézat“ do nábojnice. Takže to chvíli nosím, a pak ten „zalezlý“ vystřelím někde na střelnici (zaleze sotva milimetr). Další vyzkoušené a spolehlivé náboje jsou klasika od S&B FMJ 230grs a Magtech FMC 230grs.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Armáda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na KAHR PM45 – zkušenosti po třech letech

  1. PaF napsal:

    jj, mám P45 – je to 6 plus 1 a jen o fousííííček větší. Na opasku to není poznat vůbec a v ruce jen, když jsou vedle sebe. Ze začátku trochu závadila – vzpříčená hilzna, nedobře podaný náboj. Kahry tohle dělají – ale jen tak do cca 300 ran. Pak si to sedne… a jsou spolehlivost sama (měl jsem již 3 nové a jeden z druhé ruky, ale nestřílený). Už jsem ale našel tu správnou ráži a tak to zůstane. možná než vyzkouším Springfield XDS (jednořadý). Pak se uvidí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s