Sniper training

Na tuto neděli se Radimovi podařilo domluvit malý trénink zaměřený na přesnou střelbu na delší vzdálenosti a používání a nastavování odstřelovačské pušky vůbec…Jeli jsme tentokrát na střelnici u Žatce. Cestou ke střelnici nás dost znepokojovala hustá mlha – vidět bylo tak na 20 metrů. Na střelnici to ale bylo trochu rozfoukané a viditelnost na 100 metrů nakonec byla akceptovatelná.

DesertTech SRS-A1

Sešlo se nás celkem 6 + instruktor. Na začátku jsme se začali věnovat puškám samotným, prošli jsme si usazování puškohledu na zbraň (přičemž jsem okoukal dobré fígle), výběr doplňků a podobné základní věci. Následovalo nastavení zbraně, respektive pažby. Výška lícnice, délka pažby, vertikální nastavení botky pažby, výška bipodu a tak podobně. Pak práce s točítky na optice, nastavení korekce paralaxy a správné pozice oka vůči puškohledu. No a nakonec zaujetí základní střelecké pozice (což je v tomto případě v leže) tak, aby byla co nejstabilnější a co nejméně ovlivňovala zbraň.

Po této základní části jsme přešli k samotné střelbě. S nastřelováním optiky už jsme měli všichni nějaké zkušenosti, tak se to prošlo dost rychle. Následovalo pár zkušebních sérií na terče na 100 metrů. Pak jsme si zastříleli i z obtížnějších pozic – z kleku a sedu. Tady je opravdu důležité umět se poskládat tak, aby se zbraň ideálně „zamkla“ a byla maximálně stabilní. A na závěr celého tréninku jsme si na těch 100 metrů nastavěli oranžové kotoučky „holubů“ pro brokovou střelbu a zkoušeli jsme je sestřelovat co nejrychleji po sobě. S těmi opakovačkami docela mazec. Jediný vysmátý byl Kibic s jeho samonabíjecí M14.

Trénink celkově byl docela zajímavý a vesměs všichni jsme odjížděli natěšení na možné pokračování „vyšším levelem“.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Armáda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s