EVOLVEO StrongPhone Accu

Malá recenze telefonu po víc jak dvou letech denního používání.

Menu a interní vybavení
Nabídky jsou jednoduché, přehledné (ve stylu starých Nokií). Chybí vícepoložkový telefonní seznam, ideální je mít kontakty na SIM kartě (i kvůli nemožnosti rozumného importu/exportu). Bluetooth funguje OK, alespoň co jsem testoval – obousměrný přenos souborů mezi telefonem a různými PC s různými OS (WinXP, Win7, Win10). Jako MP3 přehrávač telefon nepoužívám – jde to jen s originál sluchátky na USB. Stejně tak i rádio. Internet a nějaké pokročilé funkce nemá smysl ani zkoušet. 8GB vnitřní paměti proto příliš nevyužívám. Uživatelské prostředí jde upravit částečně. Je možné nastavit pozadí hlavní obrazovky a melodii pro vyzvánění (pro každý režim jedna, není možné přiřazovat melodie kontaktům). Pro SMS je možnost výběru z několika předdefinovaných zvuků, vlastní přidat nejdou. Hlasitost vyzvánění je dostatečná, na „outdoor“ režim (nejvyšší hlasitost + vibrace) to slyším i z batohu. Integrovaný foťák je naprostá zoufalá nouzovka, ale ceduli, nebo SPZ s tím vyfotíte. Nevýhodou je utopení aktivace foťáku v hloubi menu. Asi by to šlo vytáhnout na zkratkovou klávesu, ale tam mám užitečnější věci. Hra je v telefonu jen jedna – puzzle. Další doplnit nejdou.

Konektory, nabíjení, tlačítka, vodotěsnost, odolnost
Slot pro SIM kartu je pod gumovou krytkou z boku – otevřel jsem ho jen jednou, dal tam SIMku a od tý doby na to nešahám = no problem. MicroUSB konektor pro nabíjení/sluchátka je také pod gumovou krytkou. Protože sluchátka nepoužívám, lezu tam jen při nabíjení, což za ty víc jak dva roky bylo cca 24-25x 😀 Originál kabel pro nabíjení má prodloužený konektor, protože v telefonu je kvůli vodotěsnosti „utopený“ víc uvnitř. Zkoušel jsem ale i jiný kabel s normálním konektorem a fungoval mi taky. Při zamačkávání gumové krytky je potřeba být pečlivý a dát si pozor, aby opravdu dobře zalezla na místo. Tlačítka nevykazují žádné známky opotřebení, vše funguje stále jako u nového telefonu. Odezva tlačítek je příjemná a i SMS se píšou celkem dobře. Směrový ovladač ve mně na začátku nevzbuzoval moc důvěru (zdá se být trochu volněji uložený), ale taky drží. Tlačítko pro reset na boku telefonu jsem ještě nepotřeboval. Tlačítko pro svítilnu na druhém boku jde trochu ztuha, což je dobře – nezapnete si ho omylem třeba v kapse. Svítilna je jednodiodová, svítivost nic moc, ale na zvonek, nebo ve ztemnělé chodbě domu naprosto postačí. Telefon mi mnohokrát zmoknul (a to tak, že fakt hodně), vozím ho při sportu v dresu, takže na něj účinkuje pot…a zatím se to nijak neprojevilo. Také mi párkrát spadnul – ze střechy auta na silnici, ze stolu na beton…a také to na něm nezanechalo žádné následky.

Baterie Li-Ion 3600 mAh
To je hlavní plus telefonu. Sice je to kvůli velké baterii hranatá těžká cihla, ale zato vydrží. Na jedno nabití stále (podle používání) 4-5 týdnů. Když jedu na dovolenou, nabiju si telefon doma a nabíječku nemusím brát s sebou. Ideál.

Co chybí
V telefonu postrádám v podstatě jen jedinou věc, a tou je GPS. Stačila by klidně jen nějaká souřadnicová, bez grafických map – však si to podle souřadnic můžu najít na papírové mapě. Někde v pustině v horách by se to docela hodilo. A možná trochu kvalitnější foťák – ne že bych s tím chtěl dělat fotky z dovolené, ale občas je problém vyfotit i kontrastní ceduli s velkým nápisem.

Shrnutí
Z mého pohledu ideální telefon pro konzervativní uživatele, kteří odmítají smartphone. Výborný také pro cestovatele a dobrodruhy – při dlouhém pobytu v divočině oceníte výdrž baterie. A navíc to nikdo nehackne 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Armáda, Cestování, Počítače a Internet, Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s