Bruslení na Berounce

Díky dlouhodobě nízkým teplotám zamrzlo kdeco. Mimo jiné taky Berounka v Berouně nad jezem. Protože je to moje „domovská“ lokace, místo kde jsem se učil bruslit a jako malý jsem tam strávil spoustu hodin při hokejových turnajích s kamarády, mám k němu blízký vztah. Takže jsem sbalil brusle a vydal se na Berounku.

Nástupy na led jsou v pohodě jak ze strany Štulovny, tak Závodí. Dají se najít i místa, kde je možné si pohodlně sednout. Samotný led je hodně hrbolatý (což by tolik nevadilo) a pod slabou vrstvou sněhu (to vadí víc – sníh brzdí). Hned nad jezem, kde je to nejvíc využívané, moc sněhu není, zato jsou tam různé rýhy, které snadno „chytí“ nůž brusle. Víc proti proudu tolik lidí nejezdí, led je tam neporušený, zato hodně hrbolatý a je na něm větší vrstva sněhu = není možné využívat delší skluz. Pod cyklistickou lávkou jsou napadané kamínky z protiskluzového posypu lávky. Ještě dál proti proudu (prakticky u konce Berouna) je slušně velký flek hladkého a čistého ledu. Tam se dá docela blbnout, problém je jenom pár zamrzlých kamenů (ale to by se dalo vyčistit). Dál k Hýskovu už nejezdí skoro nikdo. Led sice není tolik hrbolatý, ale je na něm větší vrstva sněhu a vůbec to nejede. Bruslitelný úsek končí kousek před Hýskovem, cca 2,5km od berounského jezu.

Dal jsem si 4 kolečka (tedy cca 20km) a měl jsem toho docela dost – jak sníh klade odpor a nedá se využívat dlouhý skluz, je to dřina 🙂 Na druhou stranu jsem rád, že jsem si po letech mohl na bruslích zase projet Berounku až takhle daleko…

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Sport, Zábava. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s