Kros Bučiny

Hledal jsem nějaký zajímavý závod poblíž Prahy a z termínovky na mě vyskočilo toto. Přes internet jsem se zaregistroval a dnes ráno jsem dorazil na hráz Voděradského rybníku. Protože jsem si přivstal, byl jsem na místě mezi prvními a tedy jsem v klidu zaparkoval přímo na hrázi, pár metrů od zázemí závodu. Super. Prezentace také proběhla rychle, fronta ještě žádná. Během chvíle se ale začali závodníci sjíždět ve velkém a parkoviště kolem byla rázem plná. A taky se u prezentace vytvořila fronta. Vzhledem k velkému množství závodníků trvala prezentace trochu déle = start byl o chvíli odložen. Nakonec v 11:15 startují závodníci na 10 km trať a po jejich odběhnutí se do koridoru řadíme my, na 15 km.

7-210-fotografie-39-78Zhruba v 11:25 je odstartováno. Běžců je spousta, takže na prvních pár stech metrech je trochu strkanice, ale v prvním seběhu už se to řadí do vláčku. Tepu úplně šíleně, asi 180 bpm. Ale nohy běží, tak se pomalu posouvám startovním polem dopředu. Nečekané. Cesty jsou měkké, ale vysloveně bahno je jen místy. Spíš jsou zpestřením stromy polámané nedávnou vichřicí, různě popadané přes cestu. Musí se různě přelézat, podlézat, obíhat svahem…Běžím v silničních botách (krosky jsem zlikvidoval v červenci v Broumovských stěnách), ale kupodivu docela drží. Na trati je pár pasáží, kdy cestu hledám marně…trať je vyznačená prostě napříč lesem, obvykle do brutálního kopce 🙂 Asi jsem nějak přepálil začátek. Cca po osmém kilometru trochu tuhnu a postupně mě předbíhá skupinka, které jsem zdrhnul po startu. Zařazuju se do následující skupiny. Pod dalším kopcem překvapení – u trati stojí Mistr. Tedy, ne živý, ale papírová figurína v životní velikosti. A má nataženou ruku…tak jsem si s ním plácnul 🙂 Už se blížíme k cíli, ale jsme dost vyřízení. Do prudšího kopečka jdu, když v tom mě předbíhá subtilní běžkyně a hecuje. Říkám jí, že takovou motivaci si nemůžu nechat ujít. Slečna se směje a zdrhá mi…teda, jen o kousek, až do cíle jsem jí měl na dohled. Průběh cílem mě trochu překvapil – čas 1:36:26 jsem opravdu nečekal, myslel jsem, že budu rád za čas kolem 1:40. Výškový profil závodu na obrázku níže.

V cíli se občerstvuju čajem a výborným větrníkem (prý home-made z nějaké soukromé cukrárny). No a protože jsem začal vychládat, tak jsem se přesunul k autu, převlékl se a odfrčel domů na zasloužený oběd.

Závod musím zhodnotit jako moc povedený. Dobře značená a technická trať promotaná skrz krásnou podzimní přírodu NPR Voděradské bučiny, slušné zázemí (jedna občerstvovačka na trati, čaj a pamlsky v cíli) a dobrá organizace. Jo a nesmím zapomenout na hezké finisherské medaile. Takže zařazuji do své termínovky na příští roky.

  • Oficiální výsledky najdete ZDE
  • Nějaké fotky z prostoru startu/cíle jsou TADY
  • Spoustu fotek najdete ZDE
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s