Kurs Base47 – Puška lekce 2 – repete

Už jsem dlouho nebyl na žádném střeleckém kurzu a opakování je matka moudrosti. Takže jsem se (zase) přihlásil na tento kurs. Podle předpovědi mělo být docela chladno, tak jsem chvíli řešil, co na sebe. Nakonec mi stejně byla zima 🙂 Ráno jsem do auta naskládal AKčko, Glocka, haldu plných zásobníků, vestu a tak… Zastavit mě policie, asi by mě odstřelili RPGčkem jako teroristu 🙂 I přes hustou mlhu se mi povedlo dorazit na střelnici včas. Ostatní střelci si chystali vybavení a přitom se probíral incident, který se na této střelnici přihodil před pár dny. Inu – „user error“.

My jsme začali jako obvykle otestováním nastřelení mířidel a základními drily na zahřátí. Poprvé jsem měl na kursu AKS-74U, což má jistá specifika. Vlastně jediný opravdu zásadní rozdíl (oproti Sa58 a klonům M4, které měli ostatní střelci) je absence střelecké pohotovosti. Závěr tedy není možné zablokovat v otevřené poloze. Pro pauzy mezi jednotlivými cvičeními jsem si po dohodě s instruktory musel vystačit jen se zajištěním zbraně (po bezpečném vybití, pochopitelně). AKčko se chová naprosto kultivovaně, vůbec nekope (takže se z něj dá v nouzi v divné pozici vystřelit A TREFIT i bez opory pažby) a je spolehlivé jak smrt. Ostatní střelci sem-tam řešili nějakou závadu (špatné podávání u Sa58, což asi byla chyba zásobníků, double-feed u M4 atd…), já nic. Jediné, s čím jsem trochu bojoval, byly sumky. Mám na zásobníky otevřené sumky, které jsem kdysi kupoval pro Sa58. Zásobníky pro AK ale mají docela velký „zobáček“, který slouží pro zachycení zásobníku ve zbrani. Bohužel za tentýž zobáček se zásobníky zadrhávaly v sumkách a nechtěly ven. Asi budu muset místo měkkých sumek pořídit nějaké plastové/kydexové.

Postupně jsme se propracovali ke střelbě za pohybu a nakonec i ke střelbě v leže/pod autem. Protože tohle už nejsou úplně snadné pozice, nejprve jsme je chvíli „sušili“, ale pak došlo i na střelbu, kdy nám auto „simulovala“ bedýnka na munici 🙂 A také došlo na střelbu s přechodem na záložní zbraň (pistoli), přičemž jsem zjistil, že bych s tím Glockem měl asi víc cvičit. Jako, ne že bych netrefil terč, ale chybí mi tam rychlost a jistota. Nesmím opominout trochu pozdní oběd, a to hlavně proto, že jsme měli štěstí a v místní kantýně se objevila v nabídce daňčí žebírka! Uááááááá! To byla ŇAMKA! 🙂 A navíc velmi slušná porce (s bramborem) jen za 105,- Kč. Nejlepší hospoda široko-daleko 🙂

Poslední cvičení bylo ve dvojici, kdy jsme střídavě „řešili“ popry a papírové terče, za průběžného krytí se a přesunů dopředu. Viz poslední foto. To auto je erární vrak, který slouží pro účely výcviku 😉 Dali jsme si to každý aspoň 2x.

Kurs byl tedy z mého pohledu velmi povedený, pomohl mi sžít se trochu s AKčkem a odhalit mouchy ve výstroji i tréninku. Teď by bylo vhodné navázat dalším levelem, uvidíme, jak se zadaří. Zatím musím doplnit zásoby munice 🙂 Cestou zpět do Prahy jsem ještě vychytal benzín za 28,90 Kč/litr, takže jsem vzal plnou. Megaúspěšný den. Teď se mi na zemi válí rozebrané AK a Glock a čeká na čištění. Jdu na to…

  • Pár fotek od Base47 najdete ZDE
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Armáda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Kurs Base47 – Puška lekce 2 – repete

  1. Pingback: Nové zásobníkové sumky pro AK74 | Seržovo virtuální domeček

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s