Bruslení na Tajemném jezeře

Díky větším mrazům během posledního týdne velmi pěkně zamrzla řada volných vodních ploch. Proto jsme se rozhodli toho využít a ve třech jsme v sobotu vyrazili na jednu z těch větších. Ostatně, vzhledem k přicházejícímu oteplení, to byla asi poslední rozumná možnost.

  

Trochu jsme zazmatkovali při hledání nástupního místa, nakonec jsme se ale na led dostali a jedeme. Led byl hodně silný. Místy chytali rybáři „na dírkách“. Toho jsme využili a tloušťku ledu si ověřili – měl tak 20-25cm. Někde trošku hrbolatý, někde hladký, jako sklo. Bohužel byl pokrytý slabým sněhovým popraškem, takže nebyly vidět bubliny/dvojitý led a menší praskliny. To se mi záhy stalo osudným. Zrovna jsem fotil = držel jsem v ruce foťák a při nepříliš rychlé jízdě se mi brusle zasekla do nějaké pukliny, nebo bubliny. Jak jsem podvědomě chránil foťák, nedal jsem pod sebe ruce a natvrdo jsem dopadl přímo na hrudník, při čemž jsem si vyrazil dech. Chvíli mi trvalo, než jsem se dokázal sebrat (naražená žebra mě pochopitelně bolí furt). Ponaučen jsem si pak už na focení zastavoval a víc jsem sledoval led.

  

Pokračovali jsme po proudu, přičemž se nám nevyhnulo pár dalších pádů, ale vesměs jen takové legrační bez následků. Na obrovské ledové ploše se kromě nás pohybovalo pár desítek dalších bruslařů, ale k blízkým setkáním docházelo tak jednou za čtvrt hodiny. Kromě pozdravu jsme vyzvídali, jaký led nás čeká dál. U skály s „poustevnickou“ jeskyní jsme si udělali pauzu na sváču.

  

Od jeskyně jsme pokračovali ještě kus po proudu, ale už nás začínal tlačit čas, takže jsme to obrátili zpět. Ovšem led vypadal bruslitelný ještě dál… Zpáteční cestu nám chvílemi trochu znepříjemňoval protivítr, ale nic kritického. Zhruba za 3,5 hodiny od „startu“ jsme byli zpět u „dvojitého mostu“, kde jsme měli zaparkovaná auta. Zkoušel jsem ujetou trasu odhadnout podle mapy a vychází mi to na cca 40 km (20 tam, 20 zpět). To je hodně slušný. Bruslení bylo naprosto luxusní, jediným mínusem tedy jsou ta naražená žebra. Jo a jak jsem parkoval pod mostem, nějaké ptactvo mi brutálně podělalo čumák od auta…hajzli pernatí…

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s