Pražský mezinárodní maraton 2018

Tak popatnácté 🙂 V sobotu jsem si zašel vyzvednout startovní číslo a PIM King pásku opravňující mě ke vstupu do koridoru A. Nějak jsem si na tenhle benefit zvykl. S běžeckou ledvinkou jsem v Expu zase nepochodil, tentokrát i bylo z čeho vybírat, ale ceny byly nasazené nesmyslně vysoko. Tak jsem je aspoň okoukl a časem něco koupím v nějaké slevě přes web.

Od sobotního večera jsem řešil velké dilema – tílko, nebo tričko s krátkým rukávem? Nakonec jsem si nachystal oboje, že se rozhodnu až ráno. Ráno teploměr ukazoval 9°C = volba padla na tričko. S dostatečným předstihem jsem dojel na Staroměstskou, došel na Staromák a zařadil se do sektoru A. Tam jsem se potkal s Tomášem Ulmou, se kterým jsme zbytek času do startu strávili v družné diskuzi (a vzpomínáním na naše krásné triatlonové období).
V 9:00 je odstartováno. Začínám hodně zvolna. Navíc jsem si musel odskočit, což se v koridoru nedalo…tak jsem to řešil hned po přeběhu mostu u Úřadu vlády, jako spousta jiných běžců 🙂 Velmi brzy kolem mě prosvištěl vodič na 3:30 a nedlouho po něm i vodič na 3:45. Že běžím fakt pomalu jsem pochopil ale až když mě už na 20.km předběhla parta Miloše Škorpila a chvíli po ní i vodič na 4:00. Půlmaraton jsem měl za cca 2:07, což je hodně pomalé. Ale zase jsem nechtěl moc tlačit na pilu, abych vydržel. Zatím totiž žádné problémy, sice pomalu, ale cupital jsem si tak nějak v pohodě. Při přeběhu Palackého mostu jsem pod námi na nábřeží zaregistroval dvojici nejrychlejších běžců a s překvapením jsem si všiml, že blonďák Galen Rupp je jedním z nich. Čekal jsem dva černochy 🙂 Na Smíchově se závod začíná lámat. Řada lidí přechází do chůze, ale já jsem si cupital +/- furt nějak tak stejně. Kousek před sebou jsem zaregistroval dvojici ve vtipných dresech. Borec tam měl nápis „IF LOST, RETURN TO MONICA“….a holka měla jen lakonické „I’M MONICA“. Na cca 28.km se dávám dokupy s běžcem, který je pomalý zhruba stejně jak já. Prý dělá na letišti (Ruzyně) hasiče. Klušeme spolu….když tu nás na 29.km předbíhá vodič na 4:15. To už je fakt špatný. Dvojice nám drží až do Holešovic, k neúnavným roztleskávačkám (jsou to holky mladý, tak mají spoustu energie). Před Libeňským mostem mi ale kolega odbíhá, a tak jsem chvíli sólo. Pak mě ale dotáhl kolega Pim King, tak jsme další asi 2 km běželi spolu. Rohanské nábřeží je útok na psychiku – jak je to rovné, dlouhé, nekonečné….Ale pak už se ukazují krásná čísla – 40, 41…a zatáčíme do Pařížské. Doluji poslední zbytky sil a finišuji do cíle…i když tedy finiš v čase 4:45:53 (real time) je fakt bída. Co vím, tak mě předběhl i Valach v kroji s valaškou v ruce, chlápek o berlích a trpaslík.

Potácím se do zázemí na Ovocný trh a trochu se křísím Birellem. Pak už se jen protlačit davem na tramvaj a domů. Jsem Gold PIM King – hurá! A taky to byl můj 40.maraton.

  • oficiální výsledky závodu najdete ZDE
  • malou galerii fotek najdete TADY
  • a 5 obrovských galerií u Pavla Zámostného z 41.kilometru ZDE (je odtud i ta jedna fotka výše, díky za ní) – tady se najde snad každý
  • další dvě galerie na SvetBehu.czTADY a TADY
  • a ještě jedna galerie ZDE (fotky většinou z přední části startovního pole)
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s