Kros Sázava 2018

Jak jsem si předsevzal loni, zase jsem se přihlásil na tento náročný, ale nádherný závod po úbočích kopců na levém břehu Sázavy. V sobotu ráno jsem v poklidu s dostatečným předstihem přijel do Pikovic a zaparkoval auto na placeném parkovišti (50,- Kč za celý den). Ještě že tak – místní strážníci prý obcházeli auta zaparkovaná různě po vsi a rozdávali pokuty. Odprezentoval jsem se a zbytek času do startu jsem trávil ve stínu pod rozložitým stromem. Nebylo sice takové vedro, jako loni, ale i tak pod stromem bylo výrazně líp, než na prosluněné louce.

Oficiálně měl závod na 15 km startovat v 10:10, ale (stejně jako loni) byl start o 10 minut odložen. Houf běžců není moc velký – cca 200 závodnic a závodníků. Konečně padl výstřel a valíme se přes louku na Posázavskou stezku. Startoval jsem někde ve 2/3 startovního pole, takže si víceméně držím svoji pozici. Po chvíli se trasa závodu strmě zvedá a začínáme se škrabat nahoru na Medník. Začíná se to prosévat, mě se kupodivu rychlou chůzí daří do kopce lidi předcházet. Jenže pak následuje dlouhý seběh kombinovaný s rovinkami a tam jsem pár pozic zase ztratil. Pak už se ve skupince tak nějak střídáme – já obvykle získávám ve stoupání, někdo zase v seběhu…A už je tu (jediná) občerstvovačka. Žvýkám GT-Sport tabletu a zapíjím vodou z občerstvovačky. Teď nás čeká asi nejhezčí úsek trati – úzkou roklí, žádná oficiální cesta. Měl jsem trochu obavy, že po nedávných bouřkách tam bude bahno, ale bylo to v pohodě. Takže i v silničních botách, ve kterých jsem běžel, nebyl žádný problém. Na kopci kousek přes rozpálené louky, a pak už lesem zpět dolů na Posázavskou stezku a fofrem k cíli. Nohy mě kupodivu nijak zvlášť nebolely a běželo se mi dobře, tak jsem začal trochu usilovněji pracovat a postupně jsem stáhl několik závodníků přede mnou. Při náběhu do Pikovic jsme byli bohužel nasměrováni trochu blbě, ale na správnou trasu jsme se vrátili přes louku a vlastně to ani velké zdržení nebylo. A už je tu cíl, kterým probíhám v oficiálním čase 1:48:54 (lepší než loni o 4 minuty)!

Takže s výsledkem jsem docela spokojený. V cíli jsem dostal pěknou dřevěnou medaili a rakvičku (se šlehačkou). Po tomto stylovém doplnění energie mě přepadl hlad, pročež jsem se spakoval a vyrazil zpět ku Praze. Ovšem za rok budu v Pikovicích zase!

  • Oficiální výsledky najdete ZDE
  • Spoustu fotek najdete TADY (je odsud i ta jedna výše – díky za ní)
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Kros Sázava 2018

  1. Pingback: Kros Sázava 2019 | Seržovo virtuální domeček

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s