Svatojánská dvacítka 2018

Letošní ročník tohoto závodu proběhl ve znamení zásadní změny. Z nějakých důvodů se organizátor nedohodl s vedením základní školy na Závodí, kde obvykle bývalo zázemí závodu. To bylo přesunuto, stejně jako start a cíl, na Tyršův stadion. Pro mě je to rázem trochu dál, ale pořád žádná hrůza. Chvíli po jedenácté dopoledne jsem se odprezentoval a nafasoval jsem pěkné personalizované startovní číslo (se jménem) a čip na měření času. Většinu času do startu jsem pak strávil kecáním s dalšími běžci, buď ve spartánských šatnách (byly dost malinké a teplo jen ve sprše), nebo v kanceláři závodu na tribuně. Jemně, ale vytrvale pršelo. Naštěstí asi půl hodiny před startem přestalo, takže jsme se na stadionu řadili již bez deště.

Ve 13 hodin je odstartováno. Jak už je tady zvykem, všichni to po startu děsně napálí. Snažil jsem se nenechat se tím strhnout a běžet si svoje tempo. Od stadionu vede závod přes lávku přes Litavku, a pak přes železniční most na levý břeh Berounky. A dál už klasicky, podél řeky a následně podél Kačáku do Svatého Jana, kde je obrátka. Super je, že se neběží ten nepříjemný kopeček na Sedlec, jako v předchozích ročnících. Běžel jsem v menší skupince, ale jak jsem se postupně dostával do tempa, kupodivu jsem se z ní odpoutal mezi Alkazarem a Hostímí směrem dopředu. Pokračoval jsem tedy sólo. Na obrátce jsem se občerstvil jedním energetickým gelem (z vlastních zásob) a mazal jsem zpět. Furt sólo, ale postupně jsem dotahoval pár běžců přede mnou. Mimo jiné i běžce číslo 142, se kterým jsem běžel pár kilometrů od startu, ale pak mi utekl. Teď jsem na tom byl líp já, tak se na mě pověsil a až do cíle už jsme to doklepali společně. Cílem probíháme v čase 1:37:58.

Vlastně nevím, co si o tom mám myslet, protože trasa prý byla delší, než deklarovaných 17,8 km. A porovnání s minulými ročníky kvůli změně trasy taky není možné. V cíli jsem se moc nezdržoval, jen jsem si v rychlosti dal čaj a sušenku a pospíchal jsem na oběd. Uvidíme, jak to s tímto závodem bude do budoucna. Trasa ze stadionu je fajn. Ale zázemí jsem čekal o něco lepší…

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s