Kros Sázava 2019

Tak po roce zase v Pikovicích. Protože mi kvůli služební cestě utekl ŠUTR, už jsem se docela těšil. Do Pikovic jsem dojel autem, na místě jsem byl chvíli před 8:30, kdy měla oficiálně začít prezentace předem přihlášených závodníků. Oproti minulým ročníkům měli tentokrát pořadatelé zajištěné parkování na přilehlé louce, takže se nemuselo platit na komerčním parkovišti. Pro mě ideál. Ovšem některá hodně nízká auta měla se zajížděním na louku trochu problémy 🙂 V klidu a bez fronty jsem se odprezentoval, nafasoval čip a startovní číslo a šel se schovat do stínu. Teplota totiž docela rychle šplhala do nepříjemných výšek. Ukrytý pod stromem jsem se dočkal startu.

Na 15 km trať bylo odstartováno tentokrát na čas = 10:10. Po přeběhnutí rozpálené louky u Sázavy jsme naběhli na Posázavskou stezku. Ovšem po malé chvíli se cesta láme do kopce a začínáme stoupat na Medník (417 mnm). Stejně, jako v předchozích ročnících, daří se mi rychlou chůzí předejít několik závodníků. Postupně krystalizují skupinky. Běžím pohromadě se sličnou slečnou (hehe, to už je skoro tradice). Do kopce jsem trochu rychlejší, s kopce mi zas utíká ona. Zdárně jsme přelezli Medník a klesáme zpátky na Posázavskou stezku. Slečna měla malou krizi, ale protože jsem měl bidon s vodou, mohl jsem ji občerstvit. Odbočujeme do rokle pryč od Sázavy (u osady Ajax). Tady je oficiální (a jediná) občerstvovačka. Jen jsem se napil a snědl hrst rozinek. Pak se dál škrábeme roklí nahoru, a pak okolo vrchu Kněžoles (362 mnm). Krátký přeběh louky nahoře a zase se noříme do lesa. Slečna mi trochu utekla – zdá se, že na občerstvovačce nabrala novou energii. Než jsme se ale napojili zpět na Posázavskou stezku, už jsem ji zase dohnal. Teď už nás čeká jen poslední úsek – „po rovině“ podél Sázavy až do Pikovic. Píšu „po rovině“, protože pár vlnek tam je…a taky nějaký schody. Bohužel na mě dolehla nějaká krize, slečna (a s ní i pár dalších běžců, s nimiž jsem běžel ve skupince) se mi vzdaluje. Takže do cíle už jsem to doklepal sólo. Cílem jsem proběhl v čase 1:51:26, což je tak uprostřed mezi mými časy z předloňska a z loňska. Vzhledem k tomu vedru jsem s tím docela spokojený.

Po závodě jsem se chvíli vzpamatovával. Dal bych si pivo, ale protože jsem musel řídit, raději jsem zvedl kotvy a odjel domů…kde už na mě čekalo vychlazené v lednici 🙂 A začínám vymýšlet, jaký závod si dám v červenci. Zatím mám dva kandidáty – Kokořínský triatlon, nebo Nespecký běh.

  • Oficiální výsledky najdete ZDE
Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s