Připevnění nože na nosič plátů

V průběhu kurzů, které jsem nedávno absolvoval, jsem okukoval různé vychytávky a konfigurace nosičů plátů. Jednou ze zásadních věcí bylo upevnění bojového nože na vestu/nosič. Z praktického hlediska (snadná ovladatelnost jak levou, tak pravou rukou) mi jako nejlepší přišlo uchycení na střed vesty za sumky se zásobníky. Ovšem vesta, která mi byla inspirací, měla za předním panelem MOLLE i na samotném nosiči = uchycení pouzdra nože bylo snadné, pomocí plastových stahovacích pásek. Já na samotném nosiči MOLLE nemám, musel jsem to tedy vymyslet jinak.

Sehnal jsem si 80mm široký pás samolepicího suchého zipu (háčky i smyčky) a nalepil jej na pouzdro nože. Doporučuju to před nalepováním pečlivě promyslet, abyste ve výsledku na vestě neměli pouzdro opačně (jako se to napoprvé stalo mě…naštěstí jsem měl suchého zipu dostatek). Lepení drží velice dobře, takže jsem plastové pásky, kterými jsem to plánoval ještě proplést, nepotřeboval. Jen je nutné obě strany suchého zipu pečlivě a hlavně bez varhánků a bublin slepit k sobě.

Jak vidíte z obrázku, pouzdro s nožem se krásně přilepí na vestu a díky druhé straně suchého zipu nepřijdete o žádnou plochu pro přichycení bočních chlopní vesty/nosiče plátů. Celé je to navíc snadno demontovatelné, včetně odstranění suchých zipů z pouzdra na nůž.

Příspěvek byl publikován v rubrice Armáda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s